In Starnutie pleti, Suchá pokožka
Skvelé účinky vitamínu E na vašu pleť
5 (100%) 6 votes

Vitamín E rieši množstvo problémov vrátane ťažkostí so srdcom, cievami či nervami, no priaznivo pôsobí aj na našu pokožku. O tom, že má vitamín E na pleť pozitívne účinky vás presvedčíme v článku. Dozviete sa nielen to, ako vplýva vitamín E na pleť, ale tiež vám predstavíme niekoľko tipov na to, ako ho svojej pokožke dopriať.

Účinky vitamínu E na pleť

Vitamín E je často súčasťou kozmetických produktov, pretože priaznivo vplýva na suchú a dehydrovanú pleť. Má antioxidačné účinky a pokožku vyživuje pri užívaní zvnútra, ale aj zvonka. Ak teda chcete vyživenú a zdravú pleť, mali by ste si dopriať vitamín E nielen v strave, ale aj v kozmetických prípravkoch. Čo sa stravy týka, na vitamín E je bohatá zelená listová zeleniny, semienka, morské plody, ale aj ovocie a oriešky.

Ako pôsobí vitamín E na pleť?

1. Vyživuje pokožku

Vitamín E posilňuje nervy a tým dopomáha k vyživovaniu pokožky zvnútra. Tekutý vitamín E na pleť je výborná forma starostlivosti, ktorá vám zabezpečí žiarivú a zdravo vyzerajúcu pokožku.

2. Spomaľuje proces starnutia

Ak chcete zjemniť objavujúce sa vrásky v okolí očí či inde na tvári, používajte čistý vitamín E olej dva až trikrát týždenne. Môžete ho pridať do vášho bežného krému.

3. Zmierňuje viditeľnosť jaziev a strií

Vitamín E pomáha pri obnove kožných buniek a zosvetľuje tmavé miesta a jazvy na tvár. Okrem toho je výbornou prevenciou proti vzniku strií. Ak už strie máte, aplikáciou vitamínu E zjemníte ich viditeľnosť.

4. Zabezpečuje dokonalú hydratáciu

Vitamín E dodáva pleti hydratáciu a práve vďaka tomu je obľúbenou súčasťou prípravkov určených na suchú a poškodenú pleť.

5. Zbaví vás kruhov pod očami

Aplikácia vitamínu E vo forme oleja okolo očí vás zbaví tmavých kruhov a vačkov. Spojte nanášanie oleja s jemnou masážou, ktorá okolie očí prekrví.

6. Lieči drobné poranenia a popáleniny

Čistý olej s vitamínom E je výborný na hojenie rán a popálenín. Stačí aplikovať niekoľko kvapiek na vatový tampón a naniesť na postihnuté miesto. Urýchlite tak proces hojenia.

7. Zmierňuje prejavy ekzému

Vitamín E je efektívnym prostriedkom na liečbu ekzému či psoriázy. Ak vás trápia tieto kožné problémy, aplikujte čistý vitamín E na pokožku dvakrát denne. Vitamín E bojuje proti suchosti spôsobenej ekzémom a dodáva pleti elasticitu a tiež výživu. Okrem toho posilňuje regeneračné mechanizmy pokožky.

8. Prevencia rakoviny kože

Keďže je vitamín E účinným antioxidantom, bojuje proti voľným radikálom, ktoré môžu vyvolať rakovinu kože. Ak sa chcete brániť pred nepriaznivým vplyvom slnečného žiarenia, pridajte pár kvapiek vitamínu E do vášho opaľovacieho krému.

3 tipy na kozmetiku s vitamínom E

Telu môžete vitamín E dodať nielen v strave či užívaním prípravkov s jeho obsahom, ale aj pomocou kozmetiky. Vybrali sme pre vás tri tipy na kozmetické prípravky s obsahom tohto vitamínu.

VILLAGE Vitamin E Vanilla

Vitamín E potrebuje nielen pokožka na tvári, ale na celom tele. Vyživiť ju môžete týmto telovým mliekom s jeho obsahom. Je určený pre všetky typy pleti a má príjemnú vanilkovú vôňu, pričom na trhu je dostupný aj v iných vôňach.

PHARMACERIS A-Allergic&Sensitive E-Sensilix

Tekutý vitamín E na pleť dostanete aj prostredníctvom tohto vyživujúceho regeneračného séra. Je vhodné pre všetky vekové kategórie a je možné ho aplikovať aj na alergickú a citlivú pleť.

Avon Care

Telový krém od značky Avon s obsahom vitamínu E a kakaovým maslom dodá pokožke potrebnú dávku hydratácie po dlhom dni. Príjemne ju zvláčni a dôsledne vyživí.

Leave a Comment