Po krásnej a zdravej pleti túži každá žena, no pre jej dosiahnutie sa treba sa o ňu pravidelne starať. Žiadny chirurgický zákrok, ani vrstvy make-upu vám nezabezpečia žiarivejšiu pleť. Doprajte preto svojej pokožke presne to, čo potrebuje – najlepší krém na tvár. Dôležité je staviť na kvalitu a vybrať si krém vhodný pre váš typ pleti.

Ktorý krém je pre mňa najlepší?

Výber vhodného krému na tvár môže byť poriadne komplikovaný. Na trhu je množstvo produktov a vyznať sa medzi nimi nie jednoduché. Preto sme pre vás pripravili recenzie na najlepšie krémy na tvár, ktoré sa hodia pre konkrétny typ pleti.

Najlepší hydratačný krém

Či už je vaša pleť suchá alebo má sklon k masteniu, hydratáciu potrebuje. Voda je pre pokožku ten najblahodarnejší elixír a zároveň jej podstatná zložka. Pleť preto treba dostatočne zavlažovať, nielen zvnútra – dodržiavaním pitného režimu, ale aj zvonka. V tom vám pomôže najlepší hydratačný krém na tvár, ktorý zabráni jej vysušeniu, praskaniu a nepeknému vzhľadu.

Najlepší krém proti vráskam

Naprávanie prvých prejavov starnutia zvláda pokožka prirodzene sama. Čím je však staršia, tým viac potrebuje pomoc. V určitom veku nestačí pleť už len hydratovať. Ak chcete zabrániť tvorbe vrások, prípadne zjemniť tie, ktoré už na tvári máte, budete potrebovať krém určený práve na ne. Najlepší krém proti vráskam vám zabezpečí výživu a hydratáciu. Vďaka liftingovým účinkom i ochranným UV filtrom dodá starnúcej pleti mladistvý a svieži vzhľad.

Najlepší očný krém

Okolie očí je najzraniteľnejšie a najcitlivejšie miesto našej pleti. V porovnaní so zvyškom pokožky má táto oblasť oveľa menej mazových žliaz a pleť je tu veľmi tenká a jemná. Výnimočne citlivá pokožka si vyžaduje špeciálne ošetrenie. Najlepší očný krém by preto mal byť súčasťou vašej základnej kozmetickej výbavy. Mnohé z nás okrem vrások trápia aj kruhy, či vačky pod očami. V boji s nimi vám pomôže len kvalitný očný krém.

Najlepší krém na rosaceu

Rosacea je kožné ochorenie, ktoré znepríjemňuje život nejednej žene. Práve u žien tzv. ružovka objavuje trikrát častejšie ako u mužov a najviac postihuje svetlú pokožku. Jej príznaky sa často prejavujú u ľudí vo veku približne tridsať rokov a naplno sa objavuje u päťdesiatnikov. Ak patríte aj vy k tým, ktorým sa na tvári objavujú popraskané žilky alebo začervenané fľaky, mali by ste siahnuť po vhodnej starostlivosti.

Najlepší CC krém

Ak hľadáte krém, ktorý vám poskytne hydratáciu, výživu a zároveň pleť rozjasní a zakryje nedokonalosti, siahnite po niektorom z najlepších CC krémov. Jeho veľkou výhodou je, že pokiaľ vaša pleť nepotrebuje výrazné krytie, nebudete musieť použiť make-up.

Najlepší krém na akné

Ak máte problematickú pleť a akné, je obzvlášť dôležité vybrať si správny krém. Pravidelné čistenie pleti a používanie krému vám pomôže eliminovať vznik ďalších pupienkov a čiernych bodiek. Pozrite si naše recenzie a vyberte si ten najlepší krém na akné, pre váš typ pleti.

Najlepší krém na pigmentové škvrny

Pigmentové škvrny trápia ľudí nielen vyššej vekovej kategórie, ale môžu potrápiť aj mladé ženy. Ak sa tento esteticky nepríjemný problém týka aj vás, mali by ste skúsiť najlepší krém na pigmentové škvrny. Vďaka nemu hnedé fľaky a škvrnky časom vyblednú a zároveň vám krém zabezpečí ochranu pred vznikom ďalšieho neželaného sfarbenia pokožky.

Najlepší krém na kruhy pod očami

Trápia vás tmavé kruhy pod očami? V tom prípade by ste mali mať v povinnej kozmetickej výbave krém na kruhy pod očami, ktorý vám pomôže zbaviť sa tohto estetického problému. Navyše vašu pleť aj pekne vyživí a rozjasní, vďaka čomu bude pôsobiť mladistvejšie a sviežejšie.

Najlepší krém s kyselinou hyalurónovou

Pružná a vyhladená pokožka je snom každej ženy. Ako ju však dosiahnuť s pribúdajúcim vekom? Vyskúšajte krém s kyselinou hyalurónovou, ktorá je v súčasnej dobe jednou z najpopulárnejších látok používaných na vyhladenie vrások. Výrazne spomaľuje starnutie pokožky, tvorbu vrások a udržiava pokožku napnutú a hydratovanú.

Ako si vybrať najlepší krém na tvár?

Pri výbere krému na tvár je potrebné v prvom rade zohľadňovať typ vašej pleti. Ak patríte k ženám, ktorým sa na tvári tvoria šupinky, prípadne v pleti cítia jemné pnutie, určite si nájdite najlepší hydratačný krém. Tým nikdy nič nepokazíte ani v prípade, že je vaša pleť mastná, pretože aj tento typ pleti potrebuje hydratovať.

V prípade, že už máte po tridsiatke a chcete spomaliť tvorbu vrások, určite hľadajte ten najlepší krém proti vráskam. To, samozrejme platí aj pre tie z vás, ktoré už na pleti nejakú tú vrásočku majú.

Pozornosť treba venovať aj očnému okoliu, kde je pleť veľmi jemná a citlivá a určite si zaslúži zvláštnu opateru. Vrásky sa práve v okolí očí začnú objavovať ako prvé, a tak chce väčšina z nás vlastniť ten najlepší očný krém.

Možno patríte k tým ženám, ktoré trápi začervenanie pleti. Vaša pleť je citlivá na každú zmenu, a preto potrebuje špeciálnu starostlivosť. Ak trpíte tzv. ružovkou, budete zrejme hľadať najlepší krém na rosaceu.

Vieme, aké náročné môže byť hľadanie toho “pána Dokonalého” medzi krémami na tvár. A tak sme vám to uľahčili a v nasledujúcich recenziách nájdete prehľad produktov pre rôzne typy či problémy pleti. Pozrite si recenzie na najlepšie krémy na tvár.