In Najlepšie šampóny, Suchá pokožka
Najlepší šampón na suché vlasy 2019 – recenzie a porovnanie
4.8 (95%) 4 votes

Suché vlasy nie sú len záležitosťou letných dní, kedy ich ničí prudké slnko. Zima dáva vlasom zabrať rovnako. Preto sme pre vás pripravili recenzie zamerané na najlepší šampón na suché vlasy, ktorý vám pomôže vyriešiť tento problém, kedykoľvek sa objaví.

Dôležitým príznakom suchých vlasov je strata vlhkosti. Dochádza k poruche povrchovej štruktúry a ku strate tukového filmu vlasu, ktorý slúži ako neviditeľný ochranný plášť. Ako sa problém prejaví? Vlasy majú sklon k strapateniu a zle sa upravujú. Na dotyk sú hrubé, drsné a ich končeky rozdvojené.

Poznáte tento problém dôverne? Nebojte sa, nič nie je stratené. Skúste tieto šampóny na suché vlasy a efekt ozdravenia sa určite dostaví.

#1 Phyto Phytoelixir

Šampón na suché vlasy Phyto Phytoelixir je skutočným zázrakom na suché vlasy. Obsahuje 95%  prírodných ingrediencií, výťažkov z rôznych bylín a kríkov.

Šampón dôkladne vyživuje suché a poškodené vlasy, príjemne vonia a vlasy sú už po prvých použitiach viditeľne silnejšie a lesklejšie.

Páči sa nám

 • zložený z prírodných ingrediencií

#2 Oriflame Love Nature

Značku Oriflame dobre pozná asi každá žena, ktorá aspoň troška sleduje dianie vo svete kozmetiky. Šampón na suché vlasy Oriflame Love Nature je skvelý prípravok, ktorý dodá vlasom znova život.

Krémový šampón obsahuje kokosový olej a prírodnú pšenicu, ktoré vlasy šetrne čistia a ochránia pred ďalším vysušením. Veľkým plusom tohto šampónu je jeho vôňa. Po jeho nanesení zostanú vlasy krásne voňavé a svieže.

Páči sa nám

 • príjemná vôňa

#3 Natura Siberica Natural&Organic

Ako najlepší šampón na suché vlasy sme zaradili do top rebríčka aj šampón od značky Natura Siberica. Šampón obsahuje výťažky z borovice, ktorá je bohatá na aminokyseliny a šípky, ktoré obsahujú množstvo vitamínu C. Obe tieto zložky dodávajú vlasom potrebnú pružnosť a zabraňujú ich vysušovaniu. Šampón neobsahuje parabény a skladá sa z 95% prírodných produktov.

Páči sa nám

 • príjemná vôňa
 • dobre pení
 • šetrný k vlasom a pokožke

#4 SCHWARZKOPF PROFESSIONAL BC Bonacure Moisture Kick

Obľúbená vlasová kozmetika nenechala nič na náhodu a prišla s prevratným šampónom, ktorý hydratuje a okamžite regeneruje suché vlasy. Právom môže niesť titul najlepší šampón na suché vlasy, pretože im dodá stratený lesk, vitalitu a jeho účinky sú viditeľné ihneď po prvom používaní.

Ak potrebujete okamžite po umytí vlasy upraviť, tento šampón vám to umožní bez dlhého žehlenia či nanášania ďalších stylingových prípravkov.

Páči sa nám

 • skvelá vôňa
 • dobre pení
 • vlasy sú viditeľne zdravšie

Nepáči sa nám

 • striedajte s iným šampónom

#5 FUDGE Make a mends

Ak chcete svojim vlasom dopriať zdravý koktejl, siahnuť môžete aj po tomto produkte. Šampón FUDGE Make a mends pre suché a poškodené vlasy sa o ne dokonale postará.

Tento produkt navyše neobsahuje sulfáty, čo je určite jeho nespornou výhodou. Vlasy budú zdravé a lesklé.

Páči sa nám

 • okamžitá regenerácia vlasov

Triky pre lesklejšie a bohatšie vlasy

 1. Vlasy češte veľmi opatrne. Suché vlasy majú tendenciu pri nesprávnom česaní vo veľkom množstve vypadávať. Nikdy nečešte vlasy mokré. Mokrý vlas má sklony sa oveľa skôr lámať ako keď máte vlasy po umytí dostatočne vysušené.
 2. Okrem vlasov je potrebné starať sa i o pokožku hlavy. Práve táto môže pri suchých vlasoch za nedostatočnú produkciu vlasového mazu. Aby ste aj pokožku dôkladne ošetrili, doprajte jej masáž. Prekrvíte tak pokožku hlavy a napomôžete k tvorbe vlasového mazu potrebného k výžive samotného vlasu.
 3. Pri umývaní vlasov je viac ako potrebné dbať na to, akú vodu používate. Na suché vlasy používajte vlažnú vodu, nikdy nie horúcu. Horúca voda pôsobí na vlasy agresívne a oberá ich o potrebné lipidy.

Leave a Comment