Vybrali sme pre vás tie najlepšie make-upy, ktoré nájdete na našom trhu. Každý z nich je niečím výnimočný a každý vyhovuje inej pleti. A keďže vieme, že v množstve dostupných produktov nie je jednoduché sa zorientovať, rozdelili sme make-upy podľa toho, pre aký typ pleti sú najvhodnejšie.

Ktorý make-up je pre mňa ten pravý?

To je otázka, ktorú si kladie asi každá žena túžiaca po žiarivo krásnej a bezchybnej pleti bez efektu masky. Pri výbere make-upu je najdôležitejšie to, aký typ pleti máte. To však nie je jediné kritérium a treba zohľadňovať aj to, aké obsahuje zložky a akú starostlivosť môže poskytnúť vašej pokožke. Pozrite si výber tých najlepších make-upov, ktoré dostanete u nás kúpiť.

Najlepší make-up na mastnú pleť

Mastná pleť potrebuje make-up, ktorý ju zmatní a vďaka ktorému sa nebude lesknúť. Samozrejmosťou je ľahká textúra a jednoduchosť nanášania. Vybrali sme pre vás make-upy najlepšie vyhovoujúce potrebám mastnej pleti.

Najlepší make-up na suchú pleť

Suchá pleť má sklon k začervenaniu a tvorbe šupiniek, často je citlivá, a tak si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a pozornosť. Preto by ste pri výbere make-upu mali siahať po produktoch, ktoré pleť hydratujú a vyživujú.

Najlepší make-up na zmiešanú pleť

Zmiešaná pleť potrebuje kombinovanú starostlivosť, pretože si vyžaduje hydratáciu a zmatnenie zároveň. Make-up, ktorý bude vyhovovať jej potrebám, preto musí mať ľahkú textúru a zmatňujúci účinok.

Najlepší make-up na akné

Aknózna pleť potrebuje zvláštnu starostlivosť a make-up by mal nielen dobre zamaskovať vyrážky a začervenie, ale tiež by mal byť ľahký a pleť zbytočne nezaťažovať.

Ako si vybrať najlepší make-up?

To, že pri výbere make-upu treba zohľadňovať v prvom rade typ vašej pleti, sme spomenuli už niekoľkokrát. Ak vám totiž odporučíme najlepší make up na mastnú pleť a vaša pokožka je suchá,môže to u vás vyvolať ešte väčšie vysušenie, a to je zrejme to posledné, po čom túžite.

Tie z vás, ktoré majú bezproblémovú pleť, môže zaujímať napríklad to, ktorý vodeodolný makeup je ten najlepší. No a tie, ktoré trápia vyrážky, budú hľadať najlepší make up na akné či najlepší krycí make up.

Možno patríte medzi tie ženy, ktorým sa na tvári po nanesení make-upu vytvoria suché šupinky, a tak by ste mali určite hľadať najlepší make up na suchú pleť. A čo ak je vaša pleť niekde mastná a iné miesta sú suché? V tom prípade bude objektom vášho zájmu najlepší make up pre zmiešanú pleť.

Vybrať ten najvhodnejší make-up, ktorý by vám dokonale vyhovoval, môže byť poriadne tvrdý oriešok. Na trhu je množstvo produktov a vyznať sa medzi nimi je niekedy náročné. Preto sme sa jednotlivým produktom pozreli na zúbok a prinášame vám prehľadné make up recenzie.