In Najlepší make-up, Zmiešaná pleť
Najlepší make-up na zmiešanú pleť 2019 – recenzie a porovnanie
5 (100%) 1 vote

Mať zmiešanú pleť nie je veľká výhra, pokiaľ teda nepoužívate tie správne produkty vyhovujúce jej potrebám. Tento typ pleti si totiž vyžaduje hydratáciu a zmatnenie zároveň, a to nie je vždy ľahké dosiahnuť.

Ak hľadáte ten správny make-up pre vašu zmiešanú pleť, veríme, že nasledujúce receznie vám pomôžu vybrať si ten, ktorý sa o vašu pleť dokonale postará.

Najlepší make up na zmiešanú pleť

Potrebám zmiešanej pleti vyhovie cenovo dostupný Max Factor Colour Adapt, ktorý sa nielen pekne prisôsobí odtieňu pleti, ale tiež ju pekne zhydratuje, a to bez toho, aby vaša T-zóna pôsobila mastne.

Pre zrelšiu zmiešanú pleť, ktorá si nevyžaduje výraznejšie krytie, je vhodnou voľbou L’Oréal Paris Infallible.

Pre tie z vás, ktoré chcú na pleti zakúsiť pocit luxusu, je tu make-up Estéé Lauder Double Wear Stay-In-Place. Hoci je cenovo náročnejší, má veľmi dobré krycie vlastnosti a na pleti vydrží dlho aj bez potreby prepudrovania.

Príjemnú textúru a jednoduché nanášanie so sebou prináša Vichy Teint Idéal. Tento make-up vyzerá na pleti veľmi prirodzene a ak je vaša pleť okrem toho, že je zmiešaná, ešta aj citlivá, nemáte čo riešiť.

Z kategórie cenovo dostupnejších vás ešte môže zaujať Maybelline SuperStay Better Skin. Make-up s SPF faktorom má dlhú výdrž, hydratuje a zároveň zmatňuje.

#1 Max Factor Colour Adapt

V prípade, že máte pri výbere make-upu problém trafiť ten správny odtieň vhodný pre vašu pleť, výbornou voľbou pre vás bude práve Max Factor Colour Adapt. Tento make-up sa vďaka špeciálnym pigmentom prispôsobí farebnému odtieňu pleti a stredné krytie zakryje aj výraznejšie nedokonalosti.

Dôležité však je, aby ste make-upom pred aplikáciou dobre zatriasli. Inak by sa mohlo stať, že pri stlačení pumpičky vám výjde len slabšie sfarbená tekutina.

Páči sa nám

 • prispôsobí sa odtieňu pleti
 • dobre kryje

Nepáči sa nám

 • pred aplikáciou treba pretrepať, aby sa zložky spojili

#2 L’Oréal Paris Infallible

Príjemný make-up ľahkej konzistencie sa dobre nanáša a neobtiera sa. Na tvári vydrží dlho, no ak je vaše T-zóna výrazne mastná, budete ho musieť po nejakom čase prepudrovať.

Kryje však len slabšie, skôr pleť farebne zjednocuje, a tak je vhodnejší pre tie z vás, ktoré majú zrelšiu pleť, prípadne pleť bez väčších nedokonalostí.

Páči sa nám

 • dlhotrvajúci, zjednocujúci
 • ľahká konzistenica

Nepáči sa nám

 • slabé krytie
 • pri veľmi mastnej T-zóne potreba po čase prepudrovať

#3 Estée Lauder Double Wear Stay-In-Place

Ľahký, s výbornými krycími schopnosťami, dlhotrvajúci a zjednocujúci. Týmito slovami by sme mohli v skratke opísať make-up od Estée Lauder. K jeho prednostiam tiež patrí to, že ho na jednu aplikáciu stačí skutočne málo.

Odporúčame nanášať ho na tvár hubkou, pretože je potrebné naučiť sa s ním pracovať a prstami ani štetcom by sa vám to tak nepodarilo. Pozor treba dávať aj pri výbere odtieňa. Cena je síce vyššia, no zodpovedá kvalite.

Páči sa nám

 • zjednocuje pleť
 • výborne kryje, vydrží dlho

Nepáči sa nám

 • treba ho nanášať beauty blenderom
 • vybrať odtieň môže byť náročnejšie

#4 Vichy Teint Idéal

Výživný, rozjasňujúci a zároveň hydratujúci je make-up od Vichy. Keďže je hypoalergénny, je vhodný aj pre citlivú pleť. Výhodou je, že nezachádza do pórov, na pleti vyzerá prirodzene a vydrží dlho.

Krytie je slabšie až stredné, takže zakryje len menšie nedokonalosti.

Páči sa nám

 • hypoalergény
 • vyživujúci
 • vyzerá prirodzene

Nepáči sa nám

 • nezakryje väčšie nedokonalosti

#5 Maybelline SuperStay Better Skin

Tento zmatňujúci make-up od Maybelline sa môže pochváliť dlhou výdržou a slabším až stredným krytím. Vďaka ochrannému faktoru SPF 15 je výbornou voľbou na leto a v súvislosti s tým musíme vyzdvihnúť aj odolnosť voči potu.

Nečakajte však od neho, že zakryje väčšie nedokonalosti a nevýhodou je tiež to, že môže zaliezať do pórov. Pleť síce pekne zmatní, no chýba trošku rozjasňujúceho efektu.

Páči sa nám

 • dlho vydrží
 • odolný voči poteniu. zmatňuje

Nepáči sa nám

 • slabšie krytie
 • môže zaliezť do pórov

Porovnanie make-upu na zmiešanú pleť

Ako si vybrať najlepší make-up pre zmiešanú pleť?

Ak je vaša pleť zmiešaná, veľmi dobre viete, že nájsť ten správny make-up môže byť niekedy ako hľadanie ihly v kope sena. Vaša pleť totiž potrebuje produkt, ktorý ju vyživí a zároveň zabráni tomu, aby sa na kritických miestach začala lesknúť. Potrebujete teda hydratáciu a krytie či zmatnenie.

Vybrať make-up, ktorý vašej pleti urobí dobre, a budete vďaka nemu vyzerať lepšie, si vyžaduje istý čas. Preto si vyberajte podľa toho, či chcete, aby vás make-up chránil pred UV žiarením, alebo vám postačí len dokonalé krytie. Prípadne si určite, či chcete perfektné zmatnenie aj na úkor toho, že vaša pleť môže pôsobiť trochu mdlo a bez života. A myslite tiež na to, či nepatríte k ženám, ktoré potrebujú hypoalergénne produkty.

Leave a Comment