In Najlepšie krémy, Starnutie pleti
Najlepší krém proti vráskam 2019 – recenzie a porovnanie
5 (100%) 5 votes

Vrásky – tie malé, často len sotva badateľné ryhy na tvári, ktorých sa desí hádam každá žena. Možno aj vy ste už dospeli do veku, v ktorom sa každé ráno v zrkadle pozorne sledujete a všímate si aj tú najmenšiu zmenu na pleti. Vrásky patria k veku, s tým nič nespravíme. Ich tvorbu však môžeme zmierniť.

Hoci krém, ktorý by tvorbu vrások úplne zastavil, ešte nikto nevymyslel, na trhu je množstvo krémov spomaľujúcich starnutie pleti. V prípade, že hľadáte ten najlepší krém proti vráskam, pozrite si nasledujúce recenzie.

Najlepší krém proti vráskam

Prvé prejavy starnutia vám pomôže zmierniť VICHY Slow Âge, ktorý pôsobí ako prevencia proti prejavom starnutia pleti. Má ochranný faktor SPF 30 a mnohé z vás ocenia, že je vhodný aj na citlivú pleť.

Výbornú hydratáciu a viditeľné zmeny k lepšiemu dosiahnete používaním krému L’ORÉAL PARIS Revitalift Laser X3. Vďaka svojim výborným účinkom je to veľmi obľúbený krém proti vráskam. Recenzie vám o ňom a o jeho „konkurentoch“ prezradia viac.

Ak je vaša pleť veľmi dehydrovaná, vhodnou voľbou pre vás bude ESTÉE LAUDER Revitalizing Supreme. Krém obsahuje množstvo výživných látok a pleť dokonale hydratuje.

Ľahký, výborne hydratujúci a vyživujúci – taký je krém Mary Kay Timewise. Výborne sa postará o normálnu aj suchú pleť a funguje ako prevencia vzniku vrások.

K cenovo dostupným krémom proti vráskam patrí Avon Anew Ultimate, ktorý pôsobí nielen proti vráskam, ale tiež pomáha zmierňovať pigmentové škvrny.

#1 VICHY Slow Âge

VICHY Slow Âge je veľmi obľúbený krém proti vráskam. Test nám ukázal, že tento príjemne voňavý krém je vhodný aj na citlivú pleť. Obsahuje ochranný UV faktor a jeho konzistencia je trochu hutnejšia, ale dobre sa vpíja do pleti, takže sa nemusíte obávať pocitu mastnej pleti.

Obsahuje množstvo výživných látok a do pleti sa rýchlo vstrebáva a pekne ju rozjasní. Pozor by ste si však mali dávať na citlivé očné okolie, kde môžete po nanesení cítiť jemné štípanie.

Páči sa nám

 • nezanecháva pocit mastnoty
 • rozjasňuje
 • rýchlo sa vstrebáva

Nepáči sa nám

 • jediným drobným negatívom je, že sa treba vyhýbať okoliu očí

#2 PARIS Revitalift Laser X3

Hoci má krém hutnejšiu konzistenciu, dobre sa roztiera a pekne sa do pleti vstrebáva. Pri pravidelnom používaní vyhladzuje jemné vrásky približne po mesiaci. Poteší vás aj veľmi príjemná vôňa a vo svojej cenovej relácii patrí naozaj k najlepším krémom proti vráskam.

Nebuďte však prekvapené, ak po nanesení pocítite na pleti jemné štipkanie.

Páči sa nám

 • dobre sa vstrebáva, účinky sú viditeľné

Nepáči sa nám

 • môže sa objaviť pocit jemného štipkania

#3 Varianty Estée Lauder Revitalizing Supreme

Ďalší z krémov proti vráskam, ktorý pleť výborne hydratuje a tiež rozjasňuje. Vaša pleť bude žiariť už približne po dvoch týždňoch pravidelného používania. Po nanesení budete cítiť, ako je vaša pleť plná života a energie.

V prípade, že hľadáte cenovo dostupný produkt, krém od Estée Lauder vás môže sklamať. Jeho cena je pomerne vysoká, no ako sa hovorí, za kvalitu sa oplatí si priplatiť.

Páči sa nám

 • výborná hydratácia
 • rozjasnenie

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

#4 Mary Kay Timewise

Tento krém má ľahkú, trošku redšiu konzistenciu, takže sa veľmi dobre rozotiera a do pleti sa rýchlo vstrebáva, nezanecháva mastný film a po nanesení budete cítiť len príjemný pocit jemnosti. Hydratuje aj suchú pleť a vaša tvár bude po nanesení svieža a hebká. Vhodný je aj na citlivú pleť.

Ak by sme tomuto krému mali niečo vytknúť, tak snáď len chýbajúcu ochranný faktor, no na trhu je dostupný aj rovnaký hydratačný krém s ochranným faktorom.

Páči sa nám

 • dobre sa vstrebáva
 • zanecháva na pleti príjemný pocit

Nepáči sa nám

 • chýba SPF

#5 Avon Anew Ultimate

Tento krém proti vráskam je vhodný pre všetky typy pleti a k jeho prednostiam patrí aj to, že okrem toho, že pomáha bojovať s vráskami, pôsobí aj proti pigmentovým škvrnám. Krém je vláčny a vytvára na pleti príjemný pocit a zároveň poskytuje zrelej pleti potrebnú hydratáciu.

Tiež obnovuje pružnosť pleti a chráni ju pred slnečným žiarením. Ak máte v okolí očí citlivejšiu pokožku, dajte si pozor, pretože ak sa vám tam krém dostane, môže vás to trošku štípať.

Páči sa nám

 • príjemná vôňa
 • ľahká konzistencia
 • pôsobí aj proti pigmentovým škvrnám

Nepáči sa nám

 • ak sa dostane do okolia očí
 • môžete cítiť štípanie

Porovnanie krémov proti vráskam

Ako si vybrať najlepší krém proti vráskam?

Vrásky potrápia skôr či neskôr každú ženu, a tak s nimi chceme začať bojovať čím skôr. Pri hľadaní krému, ktorý bude vyhovovať vašim požiadavkam, by ste si mali určiť, či chcete, aby vám okrem boja proti vráskam pomohol aj v niečom inom. Napríklad s pigmentovými škvranmi, prípade s veľmi dehydrovanou pleťou.

Nemenej dôležité je zloženie a obsah účinných látok na boj s vráskami. Všímajte si teda, aké vitamíny a výživné látky vami vybraný krém obsahuje. Len tak nájdete ten najlepší krém na vrásky.

Leave a Comment