In Akné, Citlivá pleť, Mastná pleť, Najlepšie krémy, Suchá pokožka, Typy pleti, Zmiešaná pleť
Najlepší krém na akné 2019 – recenzie a porovnanie
4.8 (95%) 4 votes

Akné je problém, ktorý sa netýka len dospievajúcich slečien, ale často ním trpia aj ženy v zrelom veku. Príčin môže byť viacero, od hormonálnych zmien až po chyby v stravovaní. V každom prípade však platí, že akné sa dá riešiť a pomôcť vám v tom môže práve najlepší krém na akné. Pýtate sa, ktorý to je?

Pleť so sklonom k akné potrebuje zvláštnu opateru a veríme, že nasledujúce recenzie na krémy na akné vám pomôžu vybrať si ten, ktorý vám bude vyhovovať najviac.

Najlepší krém na akné

Ak hľadáte najlepší krém na akné vhodný pre všetky vekové skupiny, správnou voľbou by pre vás mohol byť práve AVÈNE Cleanance Expert. Ide o emulziu, ktorá je vhodná aj na alergickú pleť a účinne pomáha bojovať proti nepríjemným vyrážkam.

Overeným krémom na problematickú pleť trpiacu akné je aj BIODERMA Sébium AI. Krém intenzívne bojuje proti akné a pomáha odstraňovať aj jeho ťažšie formy.

citlivú pokožku so sklonom k akné sa dobre postará aj CANNADERM Aknea. Tento ošetrujúci krém proti akné je hypoalergénny a vďaka obsahu konope má protizápalové účinky.

Mimoriadne silný protizápalový účinok má aj krém LA ROCHE-POSAY Effaclar. Ten problematickú pleť vyživuje,hydratuje a zároveň lieči bolestivé vyrážky.

Aknóznej pleti so zapálenými a začervenanými miestami môže uľaviť krém RYOR Aknestop. Tento ľahký krém zmierňuje podráždenie pokožky a vďaka rastlinným výťažkom pomáha zmierňovať a hojiť prejavy akné.

#1 AVÈNE Cleanance Expert

Krém s obsahom termálnej liečivej vody má veľmi ľahkú konzistenciu a na pleť sa skvelo nanáša. Dobre sa vpíja, a tak je vhodný aj ako podklad pod make-up. Pleť sa po ňom nemastí, ale je hydratovaná a pravidelným používaním začnú vyrážky pekne miznúť.

Môže sa vám však stať, že po nanesení emulzie budete mať pocit napnutej či dokonca suchej pleti.

Páči sa nám

 • ľahká konzistencia
 • nezanecháva mastný film
 • viditeľné výsledky

Nepáči sa nám

 • môže sa vyskytnúť pocit suchosti

 #2 BIODERMA Sébium AI

Veľkým plusom tohto krému je, že na akné pôsobí skutočne rýchlosťou blesku a vyrážky zmiznú krátko po tom, čo ho na ne nanesiete. Je vhodný a účinný aj na veľmi silné prejavy akné a pleť pekne hojí a lieči. Nie je mastný, dobre sa nanáša a rýchlo sa vstrebáva.

Ak vaša pleť nie je veľmi mastná, môže sa stať, že ju vysuší, a tak budete potrebovať aj niečo na lepšiu hydratáciu.

Páči sa nám

 • účinky vidno veľmi rýchlo
 • dobre sa vstrebáva

Nepáči sa nám

 • môže spôsobiť vysušenie

#3 CANNADERM Aknea

Cenovo dostupný krém na akné má hustejšiu konzistenciu, no dobre sa rozotiera. Akné je po jeho používaní menej viditeľné. Oceňujeme tiež, že postupne miznú aj čierne bodky a zapálené začervenané miesta.

Hustá konzistencia však nemusí vyhovovať každému a rovnako je to aj s celkom výraznou bylinkovou vôňou. Niekomu sa pri jeho nanášaní môžu dokonca na pleti vytvárať akési žmolky, takže ho odporúčame nanášať radšej v menšom množstve.

Páči sa nám

 • akné je menej viditeľné
 • zmierňuje čierne bodky

Nepáči sa nám

 • hustá konzistencia
 • výrazná vôňa

#4 LA ROCHE-POSAY Effaclar

Krém má silné protizápalové účinky, ktoré akné liečia. Taktiež sťahuje póry a vo väčšine prípadov sú účinky viditeľné už po krátkom čase. Podporuje hojenie vyrážok a chrastičiek. Krém na pleti zanechá príjemný pocit hydratácie, keďže vysušuje len zapálené miesta.

Môže sa však stať, že ak máte pleť veľmi podráždenú alebo citlivú, pocítite štípanie. To by však malo po čase prestať.

Páči sa nám

 • hojí akné
 • sťahuje póry

Nepáči sa nám

 • citlivá pleť môže pociťovať štípanie

#5 RYOR Aknestop

Krém má ľahkú konzistenciu a pleť nezaťažuje, dobre sa nanáša a rýchlo sa vstrebáva. Ak netrpíte závažnejšou formou akné, ale len občasnými vyrážkami a mastnou pleťou, tento krém by vám mal vyhovovať.

Nečakajte však od neho, že bude dokonale liečiť ťažšie formy akné. Rovnako nepomáha zmierňovať čierne bodky. Hoci sa môže zdať, že v porovnaní s inými, nejde o najlepší krém na akné, mierne vyrážky pomôže odstrániť a navyše sa predáva za výhodnú cenu.

Páči sa nám

 • nezaťažuje pleť
 • pomáha pri ľahšej forme akné

Nepáči sa nám

 • neodstraňuje čierne bodky
 • silné akné nelieči

Porovnanie krémov na akné

Prečo vzniká akné?

Akné môže vznikať na pleti z viacerých príčin, avšak najčastejšie sú zapálené a často aj bolestivé vyrážky spôsobené hormonálnymi zmenami. Hoci vyrážky nie sú v podstate ničím vážnym, z estetického hľadiska nie sú príjemné a často po nich môžu vznikať doživotné jazvičky. Preto je dôležité začať riešiť problém s akné čím skôr.

Príčin vzniku akné môže byť viac:

 1. Nadmerná tvorba mazu
 2. Zlá životospráva
 3. Kolísanie hladiny hormónov
 4. Nevhodne zvolená kozmetika
 5. Problémy s trávením

Leave a Comment