In Akné
Čierne bodky: viete, ako sa ich zbavíte?
5 (100%) 1 vote

Čierne body na nose a v jeho okolí ani pre vás nie sú žiadnou novinkou? Vašu pleť pravidelne čistíte, odličujete a aj tak sa neviete zbaviť? Skúsime vám pomôcť.

Za ich viditeľnosť a čiernu farbu môžeme “ďakovať”  oxidácii pigmentu melanín. Ich výskyt či jeho zvýšenie môžeme zaznamenať v období, keď nás ovládnu či skôr prevládnu hormóny, alebo keď naša pokožka produkuje nadmerné množtvo oleja.

#1 Čistota pleti predstavuje každodenné #musthave

Čierne bodky, ktoré vidíme na povrchu, pod sebou ukrývajú upchaté póry, o ktoré sa treba starať a pravidelne ich čistiť ráno aj večer čistiacou vodou čí penivým gélom. Nezávisle na to by ste ju mali aj odlíčiť. Pri boji s mastnotou vám pomôžu kozmetické prípravky s obsahom kyseliny glykolovej a kyseliny salycilovej. Nezabúdajte ani na opláchnutie čistou vodou. Studenou.

#2 Naparovanie

Horúca para pokožku uvoľní póry a osvieži celú pleť. Pri naparovaní dbajte na to, aby ste boli aspoň v 40 cm vzdialenosť od hladiny vody. Do vody môžete pre lepší účinok pridať aj zopár kvapiek citrónu či esenciálneho olejčeka a čierne bodky budú preč. Keďže ste neodstránili príčinu len čiernu špičku ľadovca mastnoty, na procedúru si budete musieť zvyknúť.

#3 Metóda s vaječným bielkom

Na oblasť nosa a jeho okolie, prípadne aj bradu vám postačí jedno bielko, ktoré si rozšľaháte a aplikujete ho na čierne bodky. Necháte zaschnúť 10 až 15 minút a opatrne strhnete.

#4 Zmes zo sódy bikarbóny

Jednoduchá, ale účinná. Aj taká je kaša, ktorú vytvoríte zmiešaním pár lyžičiek sódy bikarbóny s minerálnou vodou. Aj tu môžete pridať zopár kvapiek citrónu. Kašu naneste na nos a nechajte pôsobiť do 5 minút. Potom ju opláchnite vodou. So sódou bikarbónou treba narábať opatrne. Môže veľmi ľahko podráždiť jemnú pokožku. Tento postup aplikujte len na nos.

#5 Vyskúšajte med s mliekom alebo škoricou

Nielen na jedenie, ale aj na pleť má med blahodárny účinok, ktorý sa pridaním správnych látok znásobí. Napríklad ho môžete skombinovať s mliekom v pomere jedna lyžička mlieka na pár kvapiek medu. Po rozmiešaní prípravok môžete rovnomerne naniesť na tvár na 5 až 10 minút a na záver si celú tvar opláchnete studenou vodou. Rovnako ako mlieko môžete do medu pridať škoricu. Tentokrát obe látky v rovnakom pomere. Vytvoríte z nich kompaktnú zmes, ktorú si natriete na miesta s bodkami. Na vrch priložte vatový tampón a po troch minútach ho rýchlo strhnite.

S touto kozmetikou vás čierne bodky nepremôžu

Po každej procedúre nezabúdajte pleť opláchnuť studenou vodou. Takisto chvíľu vyčkajte a potom jej doprajte patričnú hydratáciu. Okrem domácich postupov si môžete pomôcť aj kvalitnou kozmetikou, ktorá s čiernymi bodkami poriadne zatočí a ich viditeľnosť postupne aj hneď (podľa stavu vašej pleti) minimalizuje.

Institut Esthederm Osmoclean

Tento jemný krém vyčistí vaše zanesené póry spoľahlivo. Je vhodný pre všetky typy pleti a po použití ich zanechá vláčne a žiariace.

Páči sa nám

 • výborne otvára a čistí póry
 • nádherne zjemní pleť
 • k pleti je maximálne šetrný

Nepáči sa nám

 • vyššia cena

Bioderma Sébium H2O

Ak ste už unavené s hľadaním správnej micelárnej vody pre mastnú a zmiešanú pleť, túto by ste mali jednodznačne vyskúšať. Je veľmi pravdepodobné, že vás nesklame a stane sa vašim number#1.

Páči sa nám

 • póry čistí do hĺbky
 • dokáže odstrániť aj odolný make-up
 • nezanecháva lepkavý pocit
 • pleť opokojí

Nepáči sa nám

 • je bez vôňe – niekomu môže chýbať
 • ak ju náhodou použijete na odlíčenie očí, štípaniu sa nevyhnete

L’Oréal Paris Smooth Sugars Scrub

Čistiaci peeling je vyvinutý priamo na boj proti čiernymi bodkami. Pleť pritom vyčistí do hĺbky a pekne vyhladí jej povrch.

Páči sa nám jeho konzistencia, dizajn a v neposlednom rade účinok.

Páči sa nám

 • zbaví vás čiernych bodiek aj prebytočného mazu
 • pri čistení pórov príjmene hreje na tvári
 • má krásnu vôňu
 • môžete ho použiť aj na pery

Nepáči sa nám

 • čierne semienka peelingu môžu pokožku podráždiť
 • pri väčšom výskyte bodiek a mastnej pleti treba masku používať pravidelne

Leave a Comment