In Akné, Citlivá pleť
Ako sa zbaviť akné na chrbte
5 (100%) 2 votes

Ak vás trápi akné nielen na tvári, ale aj na chrbte, máme pre vás užitočné tipy na to, ako sa ho zbaviť. Môžete tak urobiť nielen používaním vhodných kozmetických prípravkov, ale aj niekoľkými jednoduchými opatreniami.

Akné na chrbte môže potrápiť viac ako to na tvári, pretože má často nepríjemnejšiu formu hnisavých a bolestivých vyrážok. Tie môžu byť tak zapálené, že po ich vymiznutí zostane nepekná jazva. Je to spôsobené tým, že na chrbte je pokožka pevnejšia a je tam viac miest, na ktorých sa môžu vyrážky objaviť.

Liečba a odstránenie akné na chrbte nie je jednoduché. Na aplikáciu lokálnych prípravkov proti akné je zvyčajne potrebná asistencia ďalšej osoby. Okrem používania vhodnej kozmetiky však môžete v boji proti akné na chrbte urobiť aj niečo viac. Pozrite si tipy, ako sa zbaviť akné na chrbte:

Noste voľné oblečenie

Oblečenie by malo byť vzdušné a z prírodných materiálov, najlepšie z čistej bavlny. Oblečenie perte v pracích prostriedkoch určených na citlivú pleť, prípadne v takých, ktoré sú určené pre deti.

Sprchujte sa vždy, keď ste spotený

Hygiena je v prípade problematickej pleti dôležitá. Preto si po každom cvičení, tréningu či teplom dni doprajte sprchu. Ak pot z pokožky nezmyjete, stane sa živnou pôdou pre baktérie, ktoré akné zhoršia.

Pravidelne perte posteľnú bielizeň

Odumreté bunky kože sa na posteľnej bielizni zachytávajú a sú potravou pre roztoče. A ak s vami v posteli spia aj domáci miláčikovia, je znečistenie bielizne ešte väčšie. Preto by ste mali obliečky meniť dvakrát za týždeň. Vhodné je, ak obliečky vybielite, pretože bielidlo zabíja baktérie.

Vyskúšajte silu prírody

Doprajte pokožke pri sprchovaní peeling hubkou na umývanie alebo lufou. Buďte k pleti jemní, aby ste ju nepodráždili.

Siahnite po vhodnej kozmetike

Vyberte si vhodný kozmetický prípravok, ktorý sa o vašu problematickú pleť postará. Dobrou voľbou sú prípravky s obsahom kyseliny salicylovej. Tá má hojivé účinky, čistí póry a odstraňuje zápal. Nápomocné môžu byť aj prípravky s obsahom retinolu, pretože retinol pomáha pleti zbaviť sa odumretých buniek a zabraňuje tvorbe nových vyrážok.

Prinášame vám tipy na kozmetiku, vďaka ktorej sa zbavíte akné na chrbte:

RYOR Aknestop

Čistiacu penu Ryor Aknestop môžete použiť nielen na čistenie tváre, ale aj ako sprchový gél. Pena má príjemnú vôňu a vďaka aplikátoru má ľahkú konzistenciu. Pleť po umytí nie je vysušená, ale príjemne svieža a čistá. Ryor Aknestop obsahuje výťažky z morských rias, je cenovo dostupný a akné sa pri jeho pravidelnom používaní hojí a nešíri sa ďalej.

BIODERMA Sébium Global 

Na premasťovanie pokožky s akné je vhodný krém Bioderma Sébium Global, ktorý reguluje množstvo kožného mazu a zabraňuje premnoženiu baktérií. Vďaka svojmu zloženiu tiež znižuje tvorbu ďalších vyrážok. Krém je vhodné aplikovať lokálne na postihnuté miesta, najlepšie vždy po sprche.

Krém má redšiu konzistenciu pripomínajúcu telové mlieko, vysušuje vyrážky a pri pravidelnom používaní budú výsledky viditeľné. Nanášajte ho len lokálne na vyrážky, pretože by mohol pleť inak vysušiť. Nevýhodou je, že krém patrí k drahším produktom proti akné.

SEA OF SPA Essential Dead Sea Treatment 

Ak stále hľadáte odpoveď na to, ako sa zbaviť akné na chrbte, vyskúšajte mydlo s výťažkami z Mŕtveho mora. Tuhé mydlo je prírodným produktom s obsahom liečivých minerálov a látok, ktoré priaznivo vplývajú na problematickú pokožku.

Je cenovo dostupné, ľahko sa aplikuje a pleť nevysušuje. Má príjemnú vôňu, jemne pení a vyrážky sa vďaka nemu hoja.

Navštívte dermatológa

Ak vám nepomáhajú voľne dostupné prostriedky na odstránenie akné a na vaše vyrážky je aj príroda prikrátka, navštívte kožného lekára. Ten vám poradí, ako sa zbaviť akné na chrbte. Váš problém si môže vyžadovať lieky alebo masti, ktoré sú len na predpis.

Leave a Comment